GoDaddy Email Marketing 1.1.4 - en to uk translation catalogue (85 entries)

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: GoDaddy Email Marketing
uk: GoDaddy Маркетинг електронною поштою

en: Signup Forms
uk: Реєстр. форми

en: Choose one of the available forms.
uk: Виберіть одну з доступних форм.

en: Powered by GoDaddy
uk: На платформі GoDaddy

en: Month
uk: Місяць

en: January
uk: Січень

en: Febuary
uk: лютий

en: March
uk: Березень

en: April
uk: Квітень

en: May
uk: Травень

en: June
uk: Червень

en: July
uk: Липень

en: August
uk: Серпень

en: September
uk: Вересень

en: October
uk: Жовтень

en: November
uk: Листопад

en: December
uk: Грудень

en: Day
uk: Число

en: Year
uk: Рік

en: GoDaddy Email Marketing Signup Forms
uk: Реєстраційні форми GoDaddy Маркетингу електронною поштою

en: All data has been removed.
uk: Усі дані видалено.

en: All transients were removed.
uk: Усі тимчасові дані видалено.

en: Forms list was successfully updated.
uk: Список форм успішно оновлено.

en: The credentials are incorrect! Please verify that you have entered them correctly.
uk: Облікові дані неправильні! Перевірте, чи правильно ви ввели їх.

en: Connection with GoDaddy Email Marketing has been established! You're all set!
uk: З’єднання з GoDaddy Маркетингом електронною поштою установлено! Усе налаштовано!

en: Settings have been updated.
uk: Настройки оновлено.

en: Please fill in the username and the API key first.
uk: Спочатку вкажіть ім’я користувача та ключ API.

en: Overview
uk: Огляд

en: Instructions
uk: Інструкції

en: Once the plugin is activated, you will be able to select and insert any of your GoDaddy Email Marketing webforms right into your site. Setup is easy. Below, simply enter your account email address and API key (found in your GoDaddy Email Marketing account [%s] area). Here are the 3 ways you can display a webform on your site:
uk: Після активації плагіну ви зможете вибирати й вставляти просто на сайт будь-які ваші веб-форми GoDaddy Маркетингу електронною поштою. Налаштувати це дуже просто. Лише введіть нижче адрес електронної пошти вашого акаунта та ключ API (зазначений в області [%s] вашого акаунта GoDaddy Маркетингу електронною поштою). Є три способи відображення веб-форми на вашому сайті:

en: <strong>Widget:</strong> Go to Appearance &rarr; widgets and find the widget called “GoDaddy Email Marketing Form” and drag it into the widget area of your choice. You can then add a title and select a form!
uk: <strong>Віджет.</strong> Відкрийте меню «Зовнішній вигляд &rarr; Віджети», знайдіть віджет під назвою «Форма GoDaddy Маркетингу електронною поштою» та перетягніть його до бажаної області віджетів. Після цього можна додати заголовок і вибрати форму.

en: <strong>Shortcode:</strong> You can add a form to any post or page by adding the shortcode (ex. <code>[gem id=80326]</code>) in the page/post editor.
uk: <strong>Короткий код.</strong> Форму можна вставити в будь-яку публікацію або сторінку, додавши короткий код (наприклад, <code>[gem id=80326]</code>) у редакторі сторінок/публікацій.

en: <strong>Template Tag:</strong> You can add the following template tag into any WordPress file: <code>%1$s</code>. Ex. <code>%2$s</code>
uk: <strong>Тег шаблону:</strong> До будь-якого файлу WordPress можна додати такий тег шаблону: <code>%1$s</code>. Наприклад: <code>%2$s</code>

en: For more information:
uk: Додаткова інформація:

en: GoDaddy Help
uk: Довідка GoDaddy

en: Contact GoDaddy
uk: Зверніться до GoDaddy

en: Account Details
uk: Відомості акаунта

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: API Key
uk: Ключ API

en: Footer Link
uk: Посилання в нижньому колонтитулі

en: Display "Powered by GoDaddy"?
uk: Показувати «На платформі GoDaddy»?

en: Debugging
uk: Відлагодження

en: Debug Mode
uk: Режим відлагодження

en: Activated
uk: Активовано

en: Cache Reset
uk: Скидання кешу

en: Erase Transients
uk: Стерти тимчасові дані

en: Purges only the cached data associated with this plugin, and should be attempted before a hard reset.
uk: Видаляє лише кешовані дані, зв’язані з цим плагіном, і має виконуватися перед повним скиданням.

en: Hard Reset
uk: Повне скидання

en: Erase All Data
uk: Стерти всі дані

en: Purges all saved data associated with this plugin.
uk: Видаляє всі збережені дані, пов’язані з цим плагіном.

en: Forms
uk: Форми

en: Settings
uk: Налаштування

en: Help
uk: Довідка

en: Reach Your Fans
uk: Знайдіть своїх прихильників

en: Email marketing makes it easier than ever to turn casual visits into lasting relationship. You're already collecting subscribers, now you just need to start emailing them. It only takes a few moments to %1$screate an email marketing campaign%2$s.
uk: Завдяки маркетингу електронною поштою перетворити випадкові відвідини на міцні стосунки стає просто, як ніколи. Ви вже збираєте адреси абонентів, а тепер спробуйте написати їм листа. %1$sСтворення кампанії маркетингу електронною поштою%2$s потребує дуже небагато часу.

en: Available Signup Forms
uk: Доступні реєстраційні форми

en: Form Name
uk: Ім'я форми

en: Form ID
uk: ID форми

en: Shortcode
uk: Короткий код

en: Opens in a new window
uk: Відкривається в новому вікні

en: Edit form in GoDaddy Email Marketing
uk: Редагувати форму в GoDaddy Маркетингу електронною поштою

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Not seeing your form?
uk: Не бачите свою форму?

en: Refresh Forms
uk: Оновити форми

en: Create a New Signup Form
uk: Створити реєстраційну форму

en: Create a New Campaign
uk: Створити кампанію

en: If you are experiencing issues and are unsure of the cause, you may want to activate debug mode, which displays additional options.
uk: Якщо ви стикаєтеся з проблемами, причина яких невідома, спробуйте активувати режим відлагодження, який пропонує додаткові можливості.

en: GoDaddy Email Marketing Form
uk: Форма GoDaddy Маркетингу електронною поштою

en: Title:
uk: Заголовок:

en: Additional Text:
uk: Додатковий текст:

en: Form:
uk: Форма:

en: settings page
uk: сторінці настройок

note: Description of the plugin/theme
en: Add the GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the plugin allows your site visitors to subscribe to your email lists.
uk: Установіть реєстраційну форму GoDaddy Маркетингу електронною поштою на свій сайт WordPress! Зручний у настроюванні плагін дає змогу відвідувачам вашого сайту підписуватися на ваші поштові розсилки.

[ctx: failed copy response]
en: Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
uk: Натисніть Ctrl/Cmd+C для копіювання.

[ctx: gem header note]
en: Enjoy the GoDaddy Email Marketing Experience.
uk: Відчуйте переваги GoDaddy Маркетингу електронною поштою.

[ctx: header note]
en: Add your GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the GoDaddy Email Marketing plugin allows your site visitors to subscribe to your email list.
uk: Установіть реєстраційну форму GoDaddy Маркетингу електронною поштою на свій сайт WordPress! Зручний у настроюванні плагін GoDaddy Маркетингу електронною поштою дає змогу відвідувачам вашого сайту підписуватися на вашу поштову розсилку.

[ctx: header note]
en: You don't have any forms yet.
uk: Ви ще не маєте жодної форми.

[ctx: Sign up button]
en: New to GoDaddy? Create an account to get started today. %s
uk: Вперше в GoDaddy? Створіть акаунт, щоб негайно почати роботу. %s

[ctx: header button]
en: Sign Up Now
uk: Зареєструватися зараз

[ctx: save settings button]
en: Save Settings
uk: Зберегти настройки

[ctx: 1. Sign-in link, 2. Sign-up link]
en: For this plugin to work, it needs to access your GoDaddy Email Marketing account. %1$s to get your username and API key. Copy and paste them below; then click "Save Settings." If you don't have a GoDaddy Email Marketing account, %2$s.
uk: Щоб цей плагін працював, йому потрібен доступ до вашого акаунта GoDaddy Маркетингу електронною поштою.   %1$s, щоб отримати ім'я користувача та ключ API. Скопіюйте їх і вставте нижче, потім натисніть кнопку «Зберегти настройки». Якщо ви ще не маєте акаунта GoDaddy Маркетингу електронною поштою, %2$s

[ctx: account details link]
en: Sign in here
uk: Зареєструйтеся тут

[ctx: account details link]
en: sign up here
uk: зареєструйтеся тут

[ctx: widget description]
en: Embed GoDaddy Email Marketing signup forms in the sidebar.
uk: Розташуйте реєстраційні форми GoDaddy Маркетингу електронною поштою на бічній панелі.

[ctx: link to settings page]
en: Please set up your GoDaddy Email Marketing account in the %s.
uk: Налаштуйте свій акаунт GoDaddy Маркетингу електронною поштою на %s.
