GoDaddy Email Marketing 1.1.4 - en to sv translation catalogue (81 entries)

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: GoDaddy Email Marketing
sv: GoDaddy e-postmarknadsföring

en: Signup Forms
sv: Anmälningsformulär

en: Choose one of the available forms.
sv: Välj ett av de tillgängliga formulären.

en: Powered by GoDaddy
sv: Drivs av GoDaddy

en: Month
sv: Månad

en: January
sv: Januari

en: Febuary
sv: Febuari

en: March
sv: Mars

en: May
sv: Maj

en: June
sv: Juni

en: July
sv: Juli

en: August
sv: Augusti

en: October
sv: Oktober

en: Day
sv: Dag

en: Year
sv: År

en: GoDaddy Email Marketing Signup Forms
sv: Anmälningsformulär för GoDaddy e-postmarknadsföring

en: All data has been removed.
sv: Alla data har avlägsnats.

en: All transients were removed.
sv: All data i tillfällig cache togs bort.

en: Forms list was successfully updated.
sv: Listan över formulär har uppdaterats.

en: The credentials are incorrect! Please verify that you have entered them correctly.
sv: Uppgifterna är fel! Kontrollera att du har angivit rätt uppgifter.

en: Connection with GoDaddy Email Marketing has been established! You're all set!
sv: Förbindelsen med GoDaddy e-postmarknadsföring har upprättats! Du är klar!

en: Settings have been updated.
sv: Inställningarna har uppdaterats.

en: Please fill in the username and the API key first.
sv: Fyll i användarnamnet och API-nyckeln först.

en: Overview
sv: Översikt

en: Instructions
sv: Anvisningar

en: Once the plugin is activated, you will be able to select and insert any of your GoDaddy Email Marketing webforms right into your site. Setup is easy. Below, simply enter your account email address and API key (found in your GoDaddy Email Marketing account [%s] area). Here are the 3 ways you can display a webform on your site:
sv: När insticksprogrammet aktiveras kommer du att kunna välja och infoga vilket som helst av dina webbformulär för GoDaddy e-postmarknadsföring direkt i webbplatsen. Konfigurationen är enkel. Ange e-postadressen och API-nyckeln för ditt konto (finns i området för ditt konto för GoDaddy e-postmarknadsföring [%s]). Det finns tre sätt att visa ett webbformulär på din webbplats:

en: <strong>Widget:</strong> Go to Appearance &rarr; widgets and find the widget called “GoDaddy Email Marketing Form” and drag it into the widget area of your choice. You can then add a title and select a form!
sv: <strong>Widget:</strong> Gå till Utseende &rarr; widgetar och hitta widgeten som heter “Formulär för GoDaddy e-postmarknadsföring” och dra det in i valfritt widgetområde. Sedan kan du lägga till en titel och välja ett formulär!

en: <strong>Shortcode:</strong> You can add a form to any post or page by adding the shortcode (ex. <code>[gem id=80326]</code>) in the page/post editor.
sv: <strong>Kortkod:</strong> Du kan lägga till ett formulär i vilken post eller på vilken sida som helst genom att lägga till kortkoden (t.ex. <code>[gem id=80326]</code>) i sido-/postredigeraren.

en: <strong>Template Tag:</strong> You can add the following template tag into any WordPress file: <code>%1$s</code>. Ex. <code>%2$s</code>
sv: ‌‌<strong>Malltagg:</strong> Du kan lägga till följande malltagg i valfri WordPress-fil: <code>%1$s</code>. T.ex. <code>%2$s</code>

en: For more information:
sv: För mer information:

en: GoDaddy Help
sv: GoDaddy Hjälp

en: Contact GoDaddy
sv: Kontakta GoDaddy

en: Account Details
sv: Kontouppgifter

en: Username
sv: Användarnamn

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Footer Link
sv: Sidfotslänk

en: Display "Powered by GoDaddy"?
sv: Visa "Drivs av GoDaddy"?

en: Debugging
sv: Felsökning

en: Debug Mode
sv: Felsökningsläge

en: Activated
sv: Aktiverad

en: Cache Reset
sv: Återställa cache

en: Erase Transients
sv: Radera tillfällig cache

en: Purges only the cached data associated with this plugin, and should be attempted before a hard reset.
sv: Rensar endast cachade data förknippade med det här insticksprogrammet och bör försökas före en hård återställning.

en: Hard Reset
sv: Hård återställning

en: Erase All Data
sv: Radera alla data

en: Purges all saved data associated with this plugin.
sv: Rensar alla sparade data förknippade med det här insticksprogrammet.

en: Forms
sv: Formulär

en: Settings
sv: Inställningar

en: Help
sv: Hjälp

en: Reach Your Fans
sv: Nå dina fans

en: Email marketing makes it easier than ever to turn casual visits into lasting relationship. You're already collecting subscribers, now you just need to start emailing them. It only takes a few moments to %1$screate an email marketing campaign%2$s.
sv: Med e-postmarknadsföring är det hur lätt som helst att förvandla ett tillfälligt besök till en bestående relation. Du håller redan på att samla in prenumeranter, nu är det bara att börja skicka mejl till dem. Det tar bara ett par minuter att %1$sskapa en e-postmarknadsföringskampanj%2$s.

en: Available Signup Forms
sv: Tillgängliga anmälningsformulär

en: Form Name
sv: Formulärnamn

en: Form ID
sv: Formulär-ID

en: Shortcode
sv: Kortkod

en: Opens in a new window
sv: Öppnas i ett nytt fönster

en: Edit form in GoDaddy Email Marketing
sv: Redigera formuläret i GoDaddy e-postmarknadsföring

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Not seeing your form?
sv: Saknas ditt formulär?

en: Refresh Forms
sv: Uppdatera formulär

en: Create a New Signup Form
sv: Skapa ett nytt anmälningsformulär

en: Create a New Campaign
sv: Skapa ny kampanj

en: If you are experiencing issues and are unsure of the cause, you may want to activate debug mode, which displays additional options.
sv: Om du har problem och är osäker på orsaken kan det vara bra att aktivera felsökningsläget, vilket visar ytterligare alternativ.

en: GoDaddy Email Marketing Form
sv: Formulär för GoDaddy e-postmarknadsföring

en: Title:
sv: Titel:

en: Additional Text:
sv: Ytterligare text:

en: Form:
sv: Formulär:

en: settings page
sv: sidan Inställningar

note: Description of the plugin/theme
en: Add the GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the plugin allows your site visitors to subscribe to your email lists.
sv: Lägg till anmälningsformuläret för GoDaddy e-postmarknadsföring på din WordPress-webbplats! Insticksprogrammet är enkelt att konfigurera och gör det möjligt för dina besökare att prenumerera på dina e-postlistor.

[ctx: failed copy response]
en: Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
sv: Tryck på Ctrl/Cmd+C för att kopiera.

[ctx: gem header note]
en: Enjoy the GoDaddy Email Marketing Experience.
sv: Dra nytta av GoDaddy e-postmarknadsföring.

[ctx: header note]
en: Add your GoDaddy Email Marketing signup form to your WordPress site! Easy to set up, the GoDaddy Email Marketing plugin allows your site visitors to subscribe to your email list.
sv: Lägg till anmälningsformuläret för GoDaddy e-postmarknadsföring på din WordPress-webbplats! Insticksprogrammet för GoDaddy e-postmarknadsföring är enkelt att konfigurera och gör det möjligt för dina besökare att prenumerera på din e-postlista.

[ctx: header note]
en: You don't have any forms yet.
sv: Du har inga formulär än.

[ctx: Sign up button]
en: New to GoDaddy? Create an account to get started today. %s
sv: Är GoDaddy nytt för dig? Skapa ett konto för att komma igång redan idag. %s

[ctx: header button]
en: Sign Up Now
sv: Anmäl dig nu

[ctx: save settings button]
en: Save Settings
sv: Spara inställningar

[ctx: 1. Sign-in link, 2. Sign-up link]
en: For this plugin to work, it needs to access your GoDaddy Email Marketing account. %1$s to get your username and API key. Copy and paste them below; then click "Save Settings." If you don't have a GoDaddy Email Marketing account, %2$s.
sv: För att insticksprogrammet ska fungera kräver det tillgång till ditt konto för GoDaddy e-postmarknadsföring.  %1$s för att få ditt användarnamn och din API-nyckel. Kopiera och klistra in dem nedan och klicka sedan på "Spara inställningar." Om du inte har ett konto för GoDaddy e-postmarknadsföring, %2$s.

[ctx: account details link]
en: Sign in here
sv: Logga in här

[ctx: account details link]
en: sign up here
sv: logga in här

[ctx: widget description]
en: Embed GoDaddy Email Marketing signup forms in the sidebar.
sv: Bädda in anmälningsformulär för GoDaddy e-postmarknadsföring i sidopanelen.

[ctx: link to settings page]
en: Please set up your GoDaddy Email Marketing account in the %s.
sv: Konfigurera ditt konto för GoDaddy e-postmarknadsföring i %s.
